Villa Dekorasyon Fikirleri

Villa Dekorasyon Fikirleri

Villa Dekorasyon Fikirleri

Villa Dekorasyonu Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?

  Villalar, keyifli bir ortam yaratamak amacı ile yapılan ve daha çok şehir dışında tamamen kişiye özel dekorasyon fikirleri ile tasarlanan evlerdir. Bu yüzden dekorasyonunu tasarlarken herhangi bir projeden daha özenle tasarımlarını gerçekleştirmek gerekir. Bu tip yapılarda iç mekan tasarlanırken genelde iç mimarlık hizmetleri alınmaktadır. 

   Günümüzde villa dekorasyon fikirleri çeşitli zevk ve stile hitap edecek şekilde tasarlanmaktadır. Tüm stillerin kendine has belli başlı bazı özellikleri de bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere en çok tercih edilen stillerden birdizi örnekler sunmaya çalışacağız. Bu sayede sizler de kendi zevk ve beğenilerinize uygun villa dekorasyonu hakkında seçimler yapabilir, bizimle bu konuda işbirliği kurabilirsiniz.

763984d5a3196c4ae04e7c7ce8c555f7

    Farklı stil ve zevke hitap eden villa dekorasyonu, ister modern ister klasik ya da minimalist bir tarzda yapılıyor olsun bu yılın yıldızı parlayan trendleri arasındadır. Beyaz ve krem renginin uyumu sizlere karizmatik koyu tonlarla birlikte muhteşem bir atmosfer yaratmanızda yardımcı olabilir. Risksiz bir tercih benimseyenler için modern, minimal tasarımlar ideal olacaktır. Aydınlık ve ışıl ışıl olan bu tarz tasarımlarla evinizde şıklığı ve aynı zamanda konforu da bir araya getiriyor olacaksınız.

   Villa iç dekorasyon örneklerine hızlıca göz gezdridiğimizde klasik olan tasarımların daha pahalı ve yapımı daha meşakatli olduğu görülmektedir. Ağır perdelerin ağır koltuklar ile kombinlendiği, tarz sahibi ve gösterişli olan bu tasarımlara avangart dekorasyon örnekleri de denebilir. Klasik bir tarz size büyülü bir ihtişam vermekle birlikte sizleri de cezbeder. Fakat yine belirtmekte fayda görüyoruz ki bu tasarımların yapımı ve maliyeti diğer alternatiflere göre biraz daha maliyetli ve zor olacaktır. 

4594582848ead5d2ea8a05f8d83e83c6

Villa İçi Dekorasyon Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

    Villa tasarımında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde sizler de evinizin içinde şık, konforlu, ihtişamı yüksek ve ferah yaşam alanları yaratabilirsiniz. Villa içi seçim dekorasyonu hususunda dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 1.  Ev manzarasını, iç tasarımla birleştirmenin en etkin yolu manzaraya bakan duvarların uzun ve geniş pencerler ile tasarlanmasıdır. Ayrıca pencere seçimlerine ek sade ve uzun perdeler de tercih edebilirsiniz. 
 1. Bir villanın dizaynı modern olduğu kadar aynı zamanda romantik bir havası da olmalıdır. Villa duvarları minimal, parlayan ögelerle hareketlendirilebilir. Beyaz, krem, mavi ve gri tonları ile yakalanan minimalist vurgular bu konuda sizlere yardımcı olabilir. 
 1. Odaların tasarımı odadan odaya değişiklik gösterebilir. Ancak genel konseptin dışına çıkılmaması tavsiye edilmektedir. Bu kapsamda ilk başta kafanızda oluşturduğunuz taslağı korumanızı öneririz. 
 1. Villa içi dekorasyon yapılırken evinizin alanına göre planlar çıkarmanız gerekir. Mobilyalar ile modern yaşantınızı ve stilinizi yansıtabilir, ayrıca mobilya kumaşlarınızın dokusu ve havasıyla villa dekorasyonunuza katkıda bulunabilirsiniz. 
 1. Çekiciliği sokmuş soluk bir gölge, evin tüm alanlarındaki genel aurayı etkiler. Villa içi dekorasyonu tamamlayan en önemli nokta zemin kaplamalarıdır. Belirlenen konsepte uygun şık seramik döşemeler yardımı ile güzel bir ambiyans yakalanabilir. 
 1. Villa içinde büyük halıları tercih etmek yerine modern minik kilim ve paspaslar tercih edilebilir. Yer sergilerinde dekorasyona uyması için renk ve desen seçimlerine özen göstermeniz gerekmektedir. Bütün renklerin birbiriyle  ilişkili ve aynı zamanda bir işlevsel bütünlükte olmasına özen göstermeniz gerekir.
 1. Dekoratif aksesuarlar kullanmak iç dekorasyonunuzda farklı bir hava yaratmanıza katkıda bulunur. Dekoratif eşyalar sayesinde bir alanı tazelemenin ve veya şık bir görüntü elde etmenin en basit yolunu keşfetmiş olursunuz. 

a56aaf3b3c2fd0f1f8f9abf8bdfed88c

Villa Dekorasyonu ve Aydınlatma Arasındaki İlişki 

  Villa dekorasyonunda önem arz eden ışıklandırma konusu, evinizin atmosferini bir anda değiştirecektir. Bunun için doğal ışıklar ve yapay ışık kaynaklarını mutlaka kullanmanız gerekir. Hem doğal ışığı içeriye almak hem de yapay ışık kaynaklarıyla bu aydınlığı destekleyip mekanın aurasını desteklemelisiniz. Bu nedenden dolayı dekorasyon seçimlerinizde büyük ve geniş pencereler seçilmesi kritik noktadır. Aydınlık ve ferah bir mekan yaratmak için doğal ışık kaynağı olan güneşin içeri girmesine izin vermeli bu sayede de atmosferi olumlu yöne çekmelisiniz. 

be1eb49007dd3e3d8482fbf2a80b3c71

Villa Dekorasyonunda Havuz Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

   Özellikle son zamanlarda havuzlu villalar yaşam alanları için adeta bir odak noktası haline geldi. Günün her saatinde keyifli vakitler geçirmek isteyenler için havuz önemli bir etmendir. Kullanılan taşlarla ve büyüklüğü ile havuz bir villa dekorasyonunda dikkat çekici bir unsur olabilir. Özellikle renklendirme sistemi ile geceleri ışıl ışıl görünümleriyle huzur verici, gündüzleri canlı görüntüsüyle stresi uzaklaştırıcı havuz detayına villa dekorasyonlarınızda yer vermeniz gerekmektedir. 

db77542ec938e0c2991ddcf35cad915d

Villa İçi Nasıl Dekore Edilmelidir?

Bir villa dekorasyonunda en önemli başlıklara değindikten sonra iç mimari için yaşam alanlarını daha özel kılmaya ve daha işlevsel bir görünümü ön plana çıkarmaya yarayan detaylara göz atmak sizlere fayda sağlayacaktır. Bu husuta;

 • Özel köşeler yaratmaya özen gösterin.
 • Dekorasyona uygun halılar tecih edin.
 • Geniş alanları bölerek daha fonksiyonel hale getirin.
 • Ev bitkileri kullanmaya özen gösterin.
 • Ağırlık katmak için ahşap malzemeler ve ürünlere yer vermeye özen gösterin.3

 

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz: 

 

Villa Dekorasyon Örnekleri:

345389da54a65d6010b609e32b20d3f4 245e75dcafac135ef61872d43fc1f77d 83d31571b3e53402ed4a67953f9597a0 7a278e1940f13c5e9bb1d8efb9e81b20 1e94e3e50ae49f0d1376fe23411a4c90

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir